Rengeteg vita megy egyes akciók után arról, hogy a labda elérte-e a vonal síkját, vagy nem, akár egy gólvonal szituációnál, akár egy oldalvonal melletti akcióról legyen szó. Ám több szakértő úgy gondolja, hogy nem ez lenne a megoldás az ilyen esteket kiküszöbölésére. A kutatók szerint ugyanis nem mindegy, hogy a labdába hova teszik a chipet, ami megzavarhatja a rendszert.

„Ha a chipre hagyatkozunk az ehhez hasonló eseteknél, azét az NFL szabálykönyve szerint nem lenne túl szerencsés. Hiszen nem mindegy, hogy a labdával ő futó vagy elkapó, ahogy az az elkapásoknál sokszor felmerül, ezt a chip nem tudja eldönteni. Vagy tegyük fel, hogy a chip a labda bal csücskében van. Mi történik akkor, ha a játékos pont ennél a csücsöknél fogva rögzíti a labdát a karjában? Az, hogy ha a földre viszik, akkor jó eséllyel a labda azon csücske érinti a földet, amiben nincsen chip, ezáltal nem is tudna jelezni a rendszer.” – állítja egy szakértő.
Arról nem beszélve, hogy rengetegen tartanak attól, hogy teljesen “digitálissá” válik a sportág, hiszen egy ilyen chipes rendszerhez nagyon sok technikai megoldást kellene véghez vinni. Ugyanakkor ha a bírók sem mindig tudják a szabályokat, akkor előbb talán azokat kellene egyértelműsíteni, és/vagy a bírókat jobban kiképezni.
Két chip, ha már két sarka van annak a lasztinak.
Ez annyira triviális, hogy nem értem miért van “szakértőnek” nevezve, aki nyilatkozott róla.
Az sokkal jobb kérdés, hogy hogyan lehet megállapítani, hogy melyik pillanatban kell leolvasni a chip pozícióját. Nem segít a chip, ha manuálisan állapítom meg, hogy mikor ért le a játékos térde… A stadionokban elhelyezett kamerák felvételére ráengedett gépi látással dolgozó szoftverek 3D-s modellei erre hosszú távon jobb megoldást nyújtanak szerintem.
Olyan szempontbol igen, hogy meg tudod-e allapitani, hogy elerte a golvonal sikjat valaha.
Ès ha a hasa èr le,a sarka nem?meg mondta h a chip nem tudja h futó vagy elkapó kezèben van e a labda,mert a pályaszèli vonalnál mindegy