Az idei szezontól kezdve visszanézhetőek a pass interference szabálytalanságok. Emiatt sokan aggódtak az idény kezdete előtt, hogy csak úgy röpködni fognak a piros zászlók, a bírók pedig szét fogják fújni a meccseket. Nos, a zászlók ugyan repülnek, de a bírók nem nagyon fújnak.
Az Eagles-Packers TNF-rangadón négy nagyon véleményes eset is volt, amiből csak egyet –egy OPI-t Alshon Jeffery TD-jénél – változtattak meg (helyesen) a játékvezetők. Ezek után nem meglepő, hogy Matt LaFleur azt nyilatkozta a mérkőzés után, hogy most már ötlete sincs, mi is az a pass interference.
Az első esetnél Avonte Maddox akadályozta szabálytalannak tűnő módon Marquez Valdes-Scantlinget:
A másodiknál már az Eagles volt a szenvedő fél:

A harmadiknál ismét a Packers, ráadásul ez végül meccsdöntő volt:
Ezek után elég nehéz megmondani, hogy mit is jelent most a pass interference. Egyelőre úgy tűnik, hogy a pályán hozott ítéletet csak abban az esetben változtatják meg, ha vagy tényleg nem történt semmi (tévesen bedobott zászlónál), vagy olyan ordas nagy volt a szabálytalanság, mint a tavalyi Rams-Saints meccsen (tévesen be nem dobott zászlónál). Minden más esetben marad a pályán hozott ítélet.
Mindhárom védőmegmozdulás szabálytalan volt, hiszen még a labda ott sem volt, amikor már meggátolta a védő, hogy az elkapó megszerezhesse a labdát.
Hiszen még a labda ott sem volt, amikor már meggátolta a védő, hogy az elkapó megszerezhesse a labdát… reális elkapási helyzetben.
Az utolsónál szépen kiválasztotta a double coveraget a wide open ember helyett.
Shannon Sharpe reakciója: nem Rodgers baszta el, hanem Jenkins nem ment az emberével..
Pi: hm. Ha los+1 yardon volt akkor jó ítélet. Ha már jobban előrehaladtak, akkor azért már véleményes, de kB 1 tizedmásodperc volt a kérdés. Inkább az a helyzet, hogy vagy ide vagy oda de call stands.
Szerintem egyelőre hagyjuk is ezt a témát. Gyakorlatilag semmivel sem vagyunk előrébb, mint tavaly, amikor még nem volt visszanézhető a PI. Azért arra kíváncsi leszek, hogy a rájátszásban, amikor már igazán tétre mennek a dolgok, és szezonok dőlnek majd el az ilyen ítéleteken, akkor mit hoznak ki a sporik az ilyen helyzetekből. Egyelőre azt gondolom, hogy jobb lett volna nem csinálni semmit sem, Payton is megnyugodott volna mára már…
“Payton is megnyugodott volna mára már…” Erre azért mérget ne vegyél. ;)
Az interception-nél az annyira közel volt, hogy ez még bele kell férjen. A másik két sztori azonban tiszta DPI, az első az közel Saints-Rams szintű.
Ezek a szabályváltoztatások mintha úgy lennének felépítve, hogy egy nehezen emészthető helyzetet a következő szezonra gyorsan megpróbálnak orvosolni, ezért ugyan megváltoztatnak egy szabályt, mint erre az évre, hogy egy ilyen helyzetet a tavalyi Saints-Rams meccs miatt vissza lehessen nézni, de ezt valamiféle próbának szánják, hogy kiderüljön, mik a regula hátulütői. Ezekből a rossz ítéletekből is látható lesz tehát, hogy ezt a szabályt finomítani kell, mert a bírók is érdekesen értelmeznek védő vagy támadó megmozdulásokat. Valami hatalmas baromságot kell ahhoz fújni, hogy azután visszavonják az ítéletet. Most olyasmi a helyzet – védők szabálytalanságának vizsgálatakor -, hogy az akadályozás – ami egyébként tiltott lenne – csak az alapján kerül megítélésre, hogy az olyan fokú volt-e, hogy lehetetlenné tette az elkapást. Mert ha ezeket a szituációkat visszanézik, teljesen egyértelmű, hogy mik történtek. Vissza tudják lassítani (és nyilván meg is tették), amiből kiderülhetett, hogy a védő keze(i) előbb volt(ak) ott, mint a labda. Márpedig ez DPI. Mégis úgy ítélték meg a bírók – ezek szerint -, hogy bár akadályozás történt, ez nem tette teljesen lehetetlenné az elkapást. Mintha azt akarnák elérni, hogy nagyon fontolják meg az edzők, hogy mikor és mire dobálnak zászlót. Így viszont a szabályváltoztatásnak nincs túl sok értelme…
Már látom, h. csakis a zebrák cseszték el az egyébként remek hazai győzelmes tippemet. ?