A nyárra egy újfajta játékot találtunk ki, ami valószínűleg a szezonkezdetig ki fog tartani reményeink szerint. Ennek a játéknak pedig az lesz a lényege, hogy megpróbáljuk minden csapatnál megtalálni az elmúlt évtized legjobb játékát.
A játék úgy fog kinézni, hogy az elmúlt évtizedből minden csapathoz kerestem 7 playt. Ezeket a playeket az alapján választottam ki, hogy mennyire voltak emlékezetesek, mennyire befolyásolták egy adott csapat szezonját, és mennyire történtek fontos pillanatokban. Értelemszerűen a playoff meccseken történt playek valamilyen szinten előnyt élveznek, de nem csak onnan válogattam.
Ebből a 7 playből lehet szavazni kettőre, amiről úgy gondolod, hogy szerinted e kettő közül érdemelné meg valamelyik az évtized játéka címet (azért kettőre lehet szavazni, mert az egy kevés a három meg sok. Illetve így kicsit többet kell gondolkodni).
Ezen a héten az AFC East csapatai érkeznek, ma pedig a Patriots kerül sorra.
Szavazni a Patriots playeire hétfő este 19.00-ig lehet, ekkor fogom lezárni a szavazást. Eredményhirdetés közvetlenül utána érkezik a csoport többi tagjával együtt. Természetesen nem csak az adott csapat szurkolója szavazhat, sőt az lenne a legjobb, ha mindenki más is szavazna hiszen nem csak egy szurkolótábor számára lehet emlékezetes egy-egy play. Ha pedig úgy érzed szeretnéd megindokolni, mire adtál szavazatot és miért, vagy hogy szerinted mi maradt ki, akkor nyugodtan megteheted kommentben. Valahol az is a célja ennek a játéknak, hogy beszéljünk arról, mik is történtek az elmúlt évtizedben.
#1 Dan Conolly kickoff visszahordása – 2010 week 15
Az előbb szereztél TD-t, és nem szeretnéd, hogy az ellenfél jó mezőnypozícióból támadjon? Rúgd akkor a labdát valamelyik blokkolásra felküldött falembernek, az úgysem tud futni. Gondolta a Packers és odarúgta a labdát a guard Dan Conollynak. Aztán nagyot néztek, mikor kiderült, Conolly tud futni.
#2 Wes Welker 99 yardos TD-je – 2011 week 1
Miamiban soha nem volt könnyű dolga a Patriotsnak, de néha sikerült nagy skalpot szerezni ott is. A 2011-es meccsen már nyert helyzetben volt a csapat, de Wes Welker adott még egy tőrdöfést a Dolphinsnak, mikor 99 yardos TD-t szerzett.
#3 Brady GW TD passza Thompkinsnak – 2013 week 6
Brady karrierje során számos meccsnyerő drive-ot vezetett már le, de a legnagyobb nem playoffos GW drive-ja egyértelműen a Saints elleni volt, mikor alig 5 másodperccel a vége előtt dobta meg a győzelmet érő TD passzt Kenbrell Thompkinsnak.
#4 Edelman TD passza Amendolának – 2014 divisional round
A Ravens sokszor tört borsot a Patriots orra alá, és a 2014-es playoff meccsen sem adta olcsón a bőrét. A Patriotsnak minden kreativitását be kellett vetnie, hogy utolérje ellenfelét, és az egyik legnagyobb húzása volt, hogy egy screen után Edelman előrehajította a labdát az üresen futó Amendolának. A trükknek köszönhetően sikerült egyenlíteni, és később nyerni is.
#5 Malcolm Butler GW INT-je – 2014 Super Bowl
Az ellenfél ott van a 2 yardosodon. Ha TD-t szerez, gyakorlatilag vége a meccsnek, és kikapsz. Miben reménykedhetsz? Hát mondjuk abban, hogy Malcolm Butler tökéletesen olvassa a játékot, és belépve a passzsávba INT-et szerez, amivel megnyeri a meccset. Hát pontosan ez történt.
#6 Flea flicker Hogannek – 2016 AFC championship
A Steelers soha nem szeretett Foxborough-ban játszani. Ha odament, akkor majdnem mindig nagy verést kapott, és a 2016-os AFC-döntő sem volt kivétel ez alól. A második félidőben azonban még nyílt volt a meccs, de a Patriots ismét bevetette a kreativitását, és egy flea flicker playből Hogan sima TD-t szerzett. Innentől pedig már nem volt kérdés, ki fog nyerni.
#7 Edelman lehetetlen elkapása – 2016 Super Bowl
Maga az egész meccs egy nagy emlék minden Patriots szurkoló számára, viszont ha ki kellene emelni egyetlen pillanatot arról a meccsről, akkor egyértelműen az a játék lenne, mikor Edelman három Falcons védő között kapta el a labdát alig egy centire a földtől. Ez volt az a pillanat, amikor mindenki számára világossá vált, ezt a meccset a Patriots nem veszítheti el.
Szavazás:

Legfrissebb cikkeink
- Lyle Alzado – The Darth Raider
- Michael Irvin – A hatalmas tehetség, aki nyakon szúrta a saját csapattársát
- Tim Rossovich – A spontán öngyújtogatás mestere
- Holdoutba kezdhet Haason Reddick, ha nem kap új szerződést
- A kemény munka kifizetődik – a Aaron Donald portré
- Tiki Barber
- Breakout játékosok 2024 – NFC South
- A legtöbbet fejlődő egységek a tavalyi évhez képest – offense
- ELF: Újabb kiábrándító Enthroners-vereség Berlinben
- A négy budapesti csapat jutott be a HFL elődöntőibe, a Cowbells lett az első kiemelt
- Az Eagles offense 95 százaléka új lesz idén
- Visszavonul Steven Nelson
- Volt csapattársa szerint nem Mac Jones hibája, hogy nem vált be a Patriotsnál
- Edzésen esett össze a Chiefs védőfalembere
- Íme az előszezon teljes, pontos menetrendje
Legutóbbi hozzászólások
- Ragi on Holdoutba kezdhet Haason Reddick, ha nem kap új szerződést
- chester on Breakout játékosok 2024 – AFC North
- conspiracy theory on Volt csapattársa szerint nem Mac Jones hibája, hogy nem vált be a Patriotsnál
- conspiracy theory on Volt csapattársa szerint nem Mac Jones hibája, hogy nem vált be a Patriotsnál
- Kopi3.14 on Breakout játékosok 2024 – AFC North
- Kopi3.14 on Volt csapattársa szerint nem Mac Jones hibája, hogy nem vált be a Patriotsnál
- Cseh Tibor on Jalin Hyatt: A Giants egy playoff csapat!
- bjeela on Volt csapattársa szerint nem Mac Jones hibája, hogy nem vált be a Patriotsnál
Na az már jóvan masszívabb kontent, mint sok csapatnál és mennyi szenzációs dolog maradt ki, hiszen csak Gronkowskinak volt vagy 5 olyanja, ami más szavazáson simán nyerne, itt meg egyik sem került be :D
Ez az átka annak, ha egy csapat ennyire tűzközelben van mindig. Mondjuk nem panaszkodom, örülök, hogy ilyen volt ez az évtized. Gronktól a Bears elleni TD volt amin nagyon gondolkoztam, de végül ki kellett hagynom.
nekem a Broncos elleni elkapásai (egykezes, 3 emberrel 4. és hosszúra a konfdöntőben, amikor mindenki tudta, hogy neki megy, a TD ugyanott), a Colts elleni erőből, fineszből, mindenhogyan TD, a Brown-kitolás, hú még csak bele sem megyek, mert rengeteg olyan van, amit simán el tudnék még ebben a mezőnyben is képzelni :D
Hát igen, “balszerencse”, hogy a Patsnél ennyire erős a mezőny. De valahol az is a cél, hogy beszéljünk arról, mik történtek az elmúlt évtizedben, és ilyenkor simán szóba jöhetnek azok a játékok, amik kimaradtak. A Patriotsnál pedig bőven van ilyen.
És akkor még a nagy védőjátékok kimaradtak, mint pl. a Seahawks ellen Lynch megállítása az 1 yardoson, Jags elleni AFC döntőn Gilmore védekezése vagy a Rams elleni SB-n JMC védekezése vagy szintén Gilmore INT-je.
Vagy akár a Falcons elleni SB-n Hightower sackje.
Nálam az Edelman-Amendola játék és a Butler INT nyert, hiába volt a többi is szép.
Előbbi azért, mert azon a meccsen a csapat kétszer is 14 pontos hátrányból állt fel, ott és akkor érezni lehetett, hogy összeállt valami, hogy ez nem olyan lesz mint az eddigiek, fellobbant a láng, megvolt a hit és nemcsak a bizakodás.
A Butler INT pedig lezárta az addig tartó szenvedős időszakot, feltette az i-t a pontra és ezzel a győzelemmel nemhogy bizonyította a csapat, hogy jók, de olyan plusz töltetet kaptak amit aztán továbbvittek még évekig. Ráadásul TB-t is felszabadította és kiengedte a szellemet a palackból…
Bölcs döntés volt…
Na jó, de melyiket? :)
Nem lehet választani, annyira jó a felhozatal….
Csak érdeklődöm, hogy hány játékból sikerült végül 7-re lecsökkenteni a választható opciókat?
Én biztosan gondban lettem volna, ha nekem kell a listát összerakni ;)
Alapvetően megvoltak azok a játékok, amikről tudtam hogy mindenképp be kell kerülnie (Butler INT, Edelman elkapás stb), szóval egy idő után oda jutottam, hogy van 10-15 játék a fejemben és van még két hely. Nem volt egyszerű, de igazából eddigre már hozzászoktam ehhez az érzéshez. (Meg a Patsnél annyi előnyöm volt, hogy ezeket végigéltem, így voltak megfelelő impulzusaim, amik segítettek)
Ha nekem kellett volna megcsinálni ezt a listát, valószínűleg jópár helyet dobókockás sorsolással döntöttem volna el. ;)
Meglepődtem, hogy nem Butler vezet.
Amúgy szuper lista, nálam még a Hoomanawanui-féle sz*patás férne be, amit szegény Haribó azóta se tudott feldolgozni :) (a kivitelezés maga nem olyan látványos, de annál precízebb, az ötlet pedig zseniális)
Butler-en én is. Ha van valami, ami valószínűleg beleéghetett egy életre még a nem peccesek agyába is, akkor az az. ;)
Ahhoz képest JE 1st & 10 -je inkább lélektanilag volt fontos, de csak egy szög volt a Falcons koporsójában.
Nálam simán a guard futott TD az első. 1000 évente egy ilyen van.
De az nem lett TD. Kb az 5 yardoson hátulról meglökték és lement a földre a Goal line előtt :)
És valóban.. :) de nálam akkor is ez nyert, dupla vagy tripla akkora meló kellett mindenkit eltalarítani ennyi ideig.
Csak annyi észrevétel, hogy a Seahawks nem a 2 hanem az 1 yard-os vonalról jött mikor kapták az INT-et a Super Bowl-ban :) de az 1-ik szavazat egyértelműen arra ment :) A másik picit nehezebb volt de végül nem Edelman passzára hanem az ekapására került :)
Ha az az Edelman elkapás nincs meg, még jöhetett volna a Pats. Ha viszont az a Butler-INT nincs, akkor nincs negyedik Super Bowl-győzelem.
Jarred én még mindig azt mondom, hogy nyomni kellene egy playoffot ebből a játékból. ?
Majd valamit megpróbálok kitalálni. Egyelőre menjen le az “alapszakasz”, és ha addig lesz rá ötletem, akkor csinálok egy rájátszást.
R. Goodell is így van az idei szezonnal. ???
Csak az lenne a baj, hogy elfogultság lenne, vagy más is kérdéses?
Elsősorban az elfogultság. Erre kell valamit kitalálnom, hogy ne az legyen a tényező, melyik csapatnak mekkora a szurkolótábora.
Jó én is töröm a fejem. :)