Gondolkodtatok már azon, hogy kivel lenne a legrosszabb összetalálkozni a futballpályán? És most nem a meccs utáni kézfogásra vagy a meccs előtti aláírásgyűjtésre gondolok, hanem arra, hogy melyik védővel lenne a legrosszabb élmény mondjuk futóként összecsattanni. Pavel Vab erre a kérdésre próbált meg választ adni, szűkítve a dolgot a linebackerekre. Azt vizsgálta meg a Big Data Bowl 2020 keretein belül, hogy a linebackerek mekkora erővel és mekkora lendülettel rendelkeztek futójátékok esetén a handoff pillanatában (az utóbbi három évben).

Az átlagos erőt a tömeg és a gyorsulás szorzataként kapta meg, az átlagos lendületet pedig a tömeg és a sebesség szorzataként. A jobb felső sarokban található, tehát a legjobb ilyen mutatóval rendelkezik a Cowboys linebackere, Leighton Vander Esch (és egyébként csapattársa, Jaylon Smith sem marad el sokkal tőle). Vele lehet tehát a legrosszabb találkozni egy futójáték során, mert nagy sebességgel érkezik majd meg a labdacipelőre és nagyot is fog ütni.
A legjobbak közt van még ebben Rashaan Evans, Raekwon McMillan, Haason Reddick, Tremaine Edmunds és Darius Leonard is, míg magasan a legrosszabb Bruce Irvin, habár ő elég sokat játszik pass rusherként, így kicsit talán torzítja a képet. Rajta kívül Darron Lee, Antonio Morrison, Mark Barron, Wesley Woodyard, Patrick Onwuasor vagy épp Jon Bostic az, akivel a legkellemesebb lenne találkozni egy tackle során – természetesen relatíve mérve, mert legtöbbünknek az is traumatikus élmény lenne.
Rossz az elemzés, a Crushers linebackerei ütik a legnagyobbat?
Na akkor lassan elkezdek gondolkodni hogy melyik LB-ket hùzzam a fantasy drafton :D (feltève ha lesz szezon)
Szerintem ez azért nem ennyire egyszerű, súlyozni kellene a sikeres tackle %-kal is. Minél nagyobb a sebesség (és a lendület), annál nagyobb az esély, hogy elszáll az illető, ha a labdás játékos kitér. A csapat szempontjából valszeg jobb egy olyan játékos, aki “gyengéden” megcsinál 10-ből 9 tacklet, mint az, aki 10-ből 9-et elhibáz és annál az 1-nél, ami bejön, agyonüti az ellenfelet.
Ez lehet igaz, csak a cikk nem erről szól…
Bocsánat, hogy akaratlanul félrevittem a témát!
meg egyébként mindenki a tömege (khm, súlya) 100%-át használja erő kifejtésére, de ha meg nem, akkor ugyanolyan relatív százalékban (értsd: hatásfok) tudja ezt megtenni ::))
moMEMEntum