Az elmúlt hét történései következtében, a liga vezetősége újra módosításokra adta a fejét. Ezek nagy része a játékosok védelmét szolgálná, de ugyanakkor újabb szubjektív és soft tényezőket vinne a játékba. Ezt természetesen sokan támogatják, mert nem szeretnének annyi sérülést látni, de akadnak ellenzői is.

Mike Mitchell, a Steelers játékosa például egyértelműen a szabálymódosítások ellen kampányol.
Ha flag focit szeretnétek látni, akkor vegyük le a védőfelszerelést. Az sokat könnyítene rajtam. Nem akarjuk viselni ezeket a nehéz védőöltözeteket. Azért szerződtem, hogy teljes értékű, kontakt sportot játszhassak, mi ezt csináljuk. Úgy érzem, mintha meg kérne kérdeznünk egymást egy ütközés előtt, hogy esetleg megüthetnélek-e?
Mitchell csalódottsága és indulata érthető. Ő egy amerikai futball játékos, aki évek óta azért küzd és kockáztatja testi épségét, hogy ezt a gyönyörű játékot játszhassa. Bizonyára ő sem szereti a sérüléseket, de nem szeretné ha teljesen kiölnék az ütközést a futballból. Az ugyanis ennek a sportnak a velejárója.
Én hasonlóan vélekedek, mint ő. Szeretném én is ha az összes játékos sérülésmentesen végigjátszhatná a szezont, mert úgy láthatnánk teljes értékű csatákat. Ugyanakkor nem szeretném, hogy a túlzott szabályozással elvegyék a játék egyik szépségét. Az be kell látni, hogy nehéz igazságot szolgáltatni ebben a helyzetben. Csak bízni lehet abban, hogy végül olyan döntés születik, amelyik mindkét fél érdekeit védi.
Amikor úgy gondolom valamiben nincs igazatok, azt is megszoktam mondani, úgyhogy megteszem az ellenkezőjét. Teljes mértékig egyetértünk. Amikor kifejezetten a sérülés okozása a cél, mert néha sajnos van ilyen, akkor azt büntetni kell, de amúgy hagyni kell focizni a srácokat. Ők az életüket tették fel erre a kemény sportra, ehhez értenek és ezért keresnek a dollármilliókat. Utálom amikor megsérül valaki, akár a csapatomban, akár másoknál, de ez sajnos szerves része a sportnak. Költsenek minél többet a profibb védőfelszerelésekre, de ne tegyék tönkre a játékot a kizárásokkal.
Azt gondolom, hogy a sérülések túlnyomó része “vétlen” esetekből fakad, nem az aljas üt(köz)ésekből, bár nem tudom, hogy van-e erre stat… Had írjak egy pár példát, pl Teddy súlyos sérülése edzésen történt abszolút vétlen módon, de felhozhatnám mondjuk Edelman esetét is a Lions ellen, amikor egy apró tackle okozta a sérülést, vagy épp Ricardo Lockette sérülése, ahol egy férfias, de nem aljas ütközés következtében lett baj (mondjuk ott nem is kicsi), meg vagy ezer másik. Szóval a sérülés ennek a sportnak a velejárója, és szerintem ez csak akkor nemoké, ha valaki szándékosan okozza.
Szigorú szankciók kellenek nem kosárlabda szabályok!
#MitchellforCommisioner
az ACL sérülések általában non-kontaktok, ezeken nem lehet semmilyen szabályozással javítani.
A fejre menő ütéseket szerintem vissza lehet és kell is szorítani. A szigorú szankciókkal egyetértek, de nem kosárlabda szabályokról beszélünk, hanem a fejre menő ütések visszaszorításáról.
Tudom, azt a részt inkább Goodellnek “kiabáltam”!
Szerintem a védtelen játékosokat ért – alattomos, sérülést okozni akaró – ütéseket kellene drasztikusabban szankcionálni, nem konkrétan a fejre menő ütéseket, de ezen nem veszünk össze.
Amíg Suh elsétálhat probléma nélkül egy sérülésokozási eset után, vagy Burfict a tarolásokra csak ejnye-bejnyét kap, miközben másoknál a kemény, de balszerencsés ütközések utáni sérülés miatt helyben akasztást követelnek a tömegek, addig szerintem felesleges bármit is beszélni erről, és a ligának felesleges tetszelegnie a sportolók egészségét védő szerepében. A remekül lezavart agyrázkódás protokollokról (ugye Wilson?) ne is beszéljünk.