Általában semmi meglepő nincs abban, ha egy sportág, egy másik sportágtól kölcsönöz ötleteket, stratégiát vagy akár embereket is. A soccer és az amerikai futball között sok hasonlóság nincs, de ez csak a játék képére igaz, mert edzésmódszereket, motivációt vagy stratégiai elemeket lehet átemelni a két teljesen különböző játék között is.

A hírek szerint a tegnapelőtt negyeddöntőbe jutó angol válogatott edzője, Gareth Southgate meg is tette ezt. A viszonylag fiatal edző 2016-ban vette át a válogatott irányítását és fiatal hozzáállásával igyekszik azóta is megújítani a régóta szenvedő válogatottat. Ez úgy tűnik mentálisan már sikerült is. A nyolcaddöntőből ugyanis tizenegyesekkel jutott tovább a csapat, pedig ebben a műfajban híresen gyengék az angolok.
Southgate többek között a Seattle Seahawks csapatánál járt több ízben is, valamint a legutóbbi Super Bowlokon is ott volt. Elmondása szerint a két sport a gyakorlatban különbözik egymástól, de az edzői szerep, a motivációs és kommunikációs feladatkor, valamint a játék összetettsége azonos. Southgate egyébként nem csak az NFL-ből merített, de tanulmányozta az NBA-t és egyéb más sportágakat is, hogy fejlődjön. Szombaton kiderül, hogy ez elég-e a világ legjobb négy csapata közé kerülni.
Ugye ez nem egy felvezető cikk, h beolvadtok az NSO-ba? :)
az NSO olvadt belénk :)
egyébként július 4-ei hét van, senki sem dolgozik az USAban (meg egyébként is legnagyobb holtszezon van), szóval a héten nem is nagyon lesznek hírek :D ez még megütötte az ingerküszöbünk :)
Ha nem lenne nagyon ötlet a hétre. :D Rangsoroljátok a SB győztes edzőket a 2000-es évektől! :) Ha már edző témájú ez a cikk, engem érdekelne, hogy ti hogyan látjátok az egyes edzőket. Van-e olyan aki csak jó csapatot vett át vagy csak a zseni QB-nak köszönheti a címet?
Olajat a tűzre?
Holnap teszik ki a top 10-et,már ott borítékolható a hacacáré:”D
egy supplemental draft cikkem már kész a spájzban, meg Jarrednek is van egy MVP-s nagycikke, csak hát csínyján kell bánni a nagycikkekkel, mert a top50nel elfogytak a sorozataink holnaptól :D
Kibaszott holtszezon, hogy már sportágat is kell váltani, annyira nincs hír.
A játék képén látszott, hogy az NFL-ből is merítettek, bár valószínűleg Kolumbia is. Második félidő semmi másról nem szólt, csak hogy hogy vigyük le a földre meg törjük össze egymást, sőt, az egyik kolumbiai konkrétan egy NFL-es szereléssel is próbálkozott, le is fújta az egyébként igen jószívű játékvezető. Legközelebb mást merítsenek már az NFL-ből. :D
A hatvanadik perc tájékán jegyeztem meg, ha rajtam múlna, már nem lenne tizenegy játékos a pályán. Összesen.
Az alapján a meccs alapján én már mindkét csapatot hazazavartam volna. :D
“Elmondása szerint a két sport a gyakorlatban különbözik egymástól, de az edzői szerep, a motivációs és kommunikációs feladatkor, valamint a játék összetettsége azonos”
Hát nem éppen. NFL-ben rossz edző még nem nyert SB-t. Gurulós fociban bőven van rá példa, hogy nem igazán sikeres edzőknek is összejött komoly siker. Di Matteo, Luiz Enrique, Scolari, Fernando Santos, Otto Renhagel.
Valamint órási különbség van a gurulós fociban a szövetségi kapitányok és a klubedzők között. A klub edzők órási eredmény kényszer alatt játszanak, ott mindig az az elsődleges, hogy a klub nyerjen. Ehhez pedig az edző belátására bízzák, hogy ő a legjobbakat játszassa. A válogatottaknál azért kicsit más. Ott a szövetség kicsit beleszól, hogy kit vigyenek a VB-re és kik játszanak.
” valamint a játék összetettsége azonos””
Szerintem ebbe jobban bele lehet kötni
Azért Rehagelt nem sorolnám ide.
Harry Kane példaképe Tom Brady, ha már holtszezon.
Amit furcsállok, hogy nem veszik át, a masszív elemző csapat, hogy a szünetben sokkal jobban tudjanak a taktikán változtatni.
Sokmindent átvehetnének.
Pl teljesen felesleges a 2×45 perc.
Átlagosan 60 perc alatt marad a tiszta játékidő.
A masszív elemzőcsapat meg felesleges,mert ahhoz olyan játékosok kellenének,akik fel is fogják amit kérnek tőlük.