Az NFL annyira jól marketingeli a draftot, hogy a legtöbb játékos úgy gondolja, hogy tragédia történik, ha nem draftolják. Nem kellett a csapatoknak. Pedig igazából jobban járhatnak, ha nem draftolják őket, mintha kiválasztanák a 7. körben.

Nem ördögtől való ötlet ez, hiszen így saját maguk válaszhatják ki a csapatukat (nyilván, amennyiben többen is érdeklődnek) és ők dönthetnek, hogy melyik szituáció a legjobb számukra. Az ügynökeikkel együtt végignézhetik a depth chartokat, figyelembe vehetik az edzői stábokat, megvizsgálhatják a támadó- vagy védőrendszereket, hogy megtalálják a legjobb helyet az 53-as keretbe való bekerülésre. És nem mellesleg olyan helyet is választhatnak, ahol az állami adó alacsonyabb, így több pénzhez juthatnak.
Vegyük például Tyree Jackson esetét, aki nem kelt el idén a drafton, de elég sokan érdeklődtek iránta a játékosbörze után. Az irányító ügynöke így egy elég magas 75 ezer dolláros aláírási bónuszt tudott kialkudni játékosának – viszonyításképp a 7. kör első választottja tavaly 104 ezer dollárt kapott és 15-en kaptak kevesebbet Jacksonnál a tavalyi draftoltak közül. És Josh Allen mögött még relatíve jó helyre is került, hiszen hasonló skill settel rendelkeznek.
A hatranya meg az (javitsatok ki ha tevedek) hogy amikor ezek a szerzodesek lejarnak akkor RFA lesz a jatekos.
ellenben 3 év után lesz RFA és 4 év után UFA, míg a draftoltak 4 után UFA-k. Szóval rosszabb nem lesz így sem
Sőt, csak jobban jár, mert RFA-ként lényegesen többet keres majd a 4. évében, mint a 4. évüket taposó hátsó körösök, és simán lehet, hogy már a harmadik év után új szerződést kapnak
Hát igen a draftolatlanok is megérnének némi emlitést,mert láthattuk az elmúlt húsz évben milyen játokosok születtek igy a ligának(Romo,Welker,Harrison,Gates,Warner,Amendola….)
Case Keenum :”D
CJ Anderson.
Jajj de nem szerettem ha ellenünk nála volt a labda?
Azt hiszem Lock is pont ugyanígy gondolkodhatott a draft előtt. :)
“Jobb, ha senki nem draftol, mert akkor elmehetek UDFA-nak a Pats-hez.” :D